Üzletünk nyitvatartása:
Hétfő: zárva
Kedd: zárva
Szerda: zárva
Csütörtök: 10:00-16:00
Péntek: 10:00-16:00
Szombaton: 09:00-12:00
SZERVÍZ:
Előzetes időpont egyeztetés szükséges!
Miért kell egy óvodásnak saját kocsi?
A kicsikocsibolt vezetőjével, Dinával egy anyavállalkozós csoportban akadtunk egymásra. Első pillantásra úgy tűnt, ennél jobban nem is különbözhetnénk, ő lelkesen beszélt a kicsikocsikról, én pedig arra gondoltam, minek egy óvodásnak saját kocsi?
Kiderült, hogy pár évvel ezelőtt még ő is hasonlóan gondolkozott a kicsikocsikról, mint én.
De akkor hogy lett ebből üzlet, sőt küldetés?
Dina elmesélte, hogy két kisfia van, ezért ő is szembesült azzal a problémával, amivel az anyukák többsége, hogy egy klasszikus munkarend mellett mindig a gyerekek húzzák a rövidebbet. Ekkor álmodott egy nagyot, és kitalálta a kicsikocsikölcsönzőt. Aztán rá kellett jönnie arra is, hogy Magyarországon nem igazán van megfelelő kínálat az elektronikus kisautókból, így a tervet gyorsan módosította és forgalmazni kezdte ezeket a járműveket.
„Én is kételkedő voltam, haszontalan és drága játéknak gondoltam a kicsikocsikat még 4-5 évvel ezelőtt. – mondja Dina. – Lusta, dagi, elkényeztetett gyerek képe jelent meg lelki szemeim előtt - ezen ma már mosolygok!”
Ma már inkább úgy látja, hogy ezzel a bolttal segít másoknak örömet szerezni. Örömet szerez a gyerekeknek, unokáknak, keresztgyerekeknek, és persze azoknak a felnőtteknek is, akik megveszik a kis járműveket. Sokszor a szülőknek is, mert előfordul, hogy összefog a család és együtt veszik meg a kiszemelt autót, így a gyerek nem egy csomó kacatot kap, hanem egy értékes játékot.
Ezek után nagyon kíváncsi lettem, hogy mégis hogyan fejleszt egy olyan játék, amiben csak ülni kell, és a szülő irányítja.
Azt mondja, a legtöbb gyerek nem úgy használja a kicsikocsit, hogy beleül és órákig ki sem száll. Nem olyanok, mint a felnőttek, akik mindenhova autóval mennek. A gyerekek egész mást látnak ebben a járműben. A gyerek általában kiszáll, beszáll, kipakol, bepakol, nyomkod, szalad egy kört, visszaül, újra kipakol, körbefutja a kocsit, szóval nem hasonlít ránk.
Mivel a kocsi mozog is, fejleszti a gyerek koordinációs készségét, térlátását, a benne lévő gombok, apró alkatrészek a finommotorikáját, és már a 2-3 éveseknek is segít elsajátítani a közlekedés szabályait. Ez pedig ma már nemcsak a városi gyerekeknek fontos, és a szülők is nyugodtabbak, ha a gyerekük ügyesen közlekedik az utcákon.
A kisebb gyerekeknél gyakran előfordul, hogy ez a jármű egyszerűen kiváltja a babakocsit, ezért a tárolására nem kell külön helyet kialakítani. Van 95-100 centis kocsi, ami elfér a gyerekszobában, vagy egy előszobában is, ahol egy normál méretű babakocsi. A nagyobb járműveket inkább családi házakba ajánlják, ahol van lehetőség azt garázsban tartani.
Meddig használható és mi lesz vele, ha elromlik?
Az egyik fő kételyem volt, hogy ha elromlik, csak egy hatalmas szemét lesz, amivel nem lehet majd mit kezdeni. Nem szeretek olyan játékot venni, ami hamar tönkremegy, és kiderült, hogy Dinával ebben is egyet értünk. Azt mondja, ő is vett már olyan kukásautót a fiainak karácsonyra, ami már húsvétkor a kukában volt, mert eltört. Ez elég nagy csalódás a gyereknek is, a szülőnek is, mert sokszor egy műanyag dömper is 10-20 ezer forintba kerül, ráadásul abból tényleg szemét lesz, mert semmi mást nem lehet vele kezdeni, ha eltörik.
„Mi a kisautók javításával is foglalkozunk, és 10-15 éves autót is sikeresen rendbe hoztunk már. Mivel jó minőségű anyagokból készülnek, időtálló darabok – mondja Dina. – A használt kisautókat az interneten napokon belül el lehet adni, ha már nincs rá szükség.
Az akkumulátorok 2-3 évig is jól működnek, ezután le lehet adni a hulladékudvarokban, viszont az újrahasznosításuk sajnos még nem megoldott, ahogy a nagy elektromos autóknál sem.”
Árulnak külön ezekbe a kisautókba való akkumulátorokat is, így a játék élettartama ennek a cseréjével tovább növelhető, akár a családban az összes testvér használhatja a járművet. Ráadásul ezek a járművek jól boldogulnak minden olyan terepen, ahol egy normál személyautó, tehát sík és egyenetlen felületen is.
Tényleg minden gyerek élvezi ezt a játékot?
„Nos, a legtöbben szeretni szokták, mert egyszerűen élvezik, hogy utánozhatják a felnőtteket. Olyan ez, mint anya cipőjét felpróbálni és abban parádézni, vagy kipróbálni a fűnyírót. De persze ebben is különböznek. Nekem például a nagyobb fiam, Tomi imádja az összes járművet (a hagyományos és az elektromos fajtából is), az öccse viszont nem a „reklámemberünk” – árulta el Dina. – Hiába volt adott a lehetőség nálunk, ő mégis csak 3 és fél évesen kezdett érdeklődni a kicsikocsik iránt, igazából homokozni sokkal jobban szeret, mint vezetni, és mi is úgy gondoljuk, hogy játsszon mindig azzal, ami őt érdekli.”
Összességében úgy látom, hogy igenis sok olyan család és gyerek van, akinek ez egy szuper ajándék lehet akár karácsonyra is. Csak az a gond, hogy nem nagyon fog beférni a karácsonyfa alá.